Kochasz góry? Zostań ze mną, podzielmy się fascynacją razem!

Góry, ach góry! Jeśli jesteś jedną z tych osób, która przy planowaniu weekendu czy wakacji nigdy nie ma problemu z wyborem kierunku, bowiem zawsze, bez zastanowienia i dylematów wybierze góry – zostań ze mną, bowiem prawdopodobnie jesteś takim samym maniakiem jak ja. Tylko ten, kto prawdziwie umiłował góry, zrozumie stan emocjonalny towarzyszący wyprawom – tym dużym (jak na przykład na Mount Everest), i małym (Beskidy:)). Gór nie rozróżnia się na piękniejsze i mniej piękne – wszystkie pasma i szczyty są po prostu jedyne w swoim rodzaju, a Śnieżka nie jest gorsza od Kilimandżaro – jest po prostu inna. Nie ma skali porównawczej gór, nie ustalisz jednego kryterium oceny ich piękna, majestatu czy powiewu grozy jesienną bądź zimową porą. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteś otwarty na nowe doznania, na dostrzeganie piękna w małych, zdawać by się mogło czasem, że wręcz prozaicznych rzeczach (weźmy pod uwagę na przykład kwiatek rosnący samotnie, ale jakże dzielnie na w całości niemal skalistym zboczu). Albo sosny rosnące na samych szczytach, dotykające niemal chmur, dzielnie opierające się warunkom atmosferycznym. Mnóstwo przedziwnych tworów przyrody, przy jednoczesnym majestacie, ciszy i spokoju…Jeśli czujesz całym sobą to co mówię, z pewnością maniactwo na góry dotyczy także Ciebie. Jeśli ktoś mówi Ci, że nie lubi gór – patrzysz na niego jak na ufoludka i nie pojmujesz jego postawy. Na szczęście więcej na świecie tych osób, które podzielają Twoje zainteresowania i miłość – łączmy się więc!

2 thoughts on “Kochasz góry? Zostań ze mną, podzielmy się fascynacją razem!

  1. Zdjęcia z wypraw niezwykłe. Bardzo zachęcają do zobaczenia tych miejsc na żywo. Nasze dzieci (6 i 4 lata) póki co zdobyły Bereśnik ( co roku jesteśmy w Bacówce pod Bereśnikiem od 4 lat więc codziennie góra dół do Szczawnicy więc około 800 metrów) Dzwonkówka, Palenica, Żar na Spiszu, Dolina Gąsienicowa przez Boczań, Haligovce na Słowacji. Ogólnie dużo z nami chodzą i widać że to lubią. Starsza miała 3 lata jak już na własnych nogach szła pod górę. Czasem marudzą ale idą dzielnie. Też tak zaczynałam. W przyszłym roku wybieramy się do Ustronia zdobywać Beskid Śląski.

    1. Najwspanialsze co może być to to, kiedy nasi potomkowie podzielają naszą pasję… Gratuluję odważnych pociech i życzę wielu, wielu wspaniałych wypraw! Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>