Rash Dashen – marzenia się spełniają

Chciałam podzielić się z wami wspaniałą nowiną, niebawem wyruszam w niesamowitą podróż do Etiopii,  moim celem jest Rash Dashen, sama jeszcze nie mogę w to uwierzyć ale to się dzieje! Tak więc oczywiście zabrałam się za wielkie przygotowania, czytam, zbieram informację i szykuję listę rzeczy potrzebnych na wyjazd. Nim wyruszę w tę wspaniałą podróż chciałabym wam opowiedzieć trochę o wyprawie na Rash Dashen, jakie są moje plany i oczekiwania, mam nadzieję, że chętnie to przeczytacie i wyruszycie w podróż razem ze mną!

Etiopia wielu osobom może wydawać się mało ciekawym miejscem, ale bo jej bliższym poznaniu okazuje się, że jest piękna i niesamowita, zawsze chciałam ją odwiedzić, poznać mieszkańców, kulturę i zobaczyć wspaniałe widoki. Na cel obrałam sobie jeden z najwyższych szczytów Rash Dashen, położony jest on w górach Simien, a jego wysokość to 4620 m. Jako,że uwielbiam trekkingi uznałam, że takie połączenie będzie genialnym rozwiązaniem. Plan wycieczki jest bardzo ciekawy, po drodze zwiedzać będę różne miejsca co na pewno pozwoli mi poznać Etiopię z różnych stron. Na początek będzie Gondar, w którym znajdziemy mnóstwo pałaców i zabytków. Następnie trekking przez góry i noclegi w namiotach. Nie zabraknie również wspaniałych wodospadów znajdujących się w Bahir Dar. Następnie Lalibela, będzie mnóstwo zwiedzania gdyż jest to jedno z najbardziej interesujących historycznie miast na świecie. Spędzimy czas także w Harar jednym z najświętszych miast islamu, gdzie ciekawą atrakcją ma być karmienie Hien. Na koniec stolica Etiopii czyli Addis Abeba, poznamy jej uroki, skosztujemy pysznego jedzenia i odwiedzimy jeden z największych targów w Afryce.

Tak właśnie wygląda skrócony opis czekającej mnie przygody. Już nie mogę się doczekać, aż wszystko zobaczę i opowiem wam o wszystkim. Mam nadzieję, że wyprawa okaże się jeszcze wspanialsza niż sobie wyobrażałam. A jak wam podoba się taka forma odpoczynku? :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>