Trekking w Himalajach – co zobaczymy po drodze?

Oprócz przyjemności, którą stanowi uprawienie trekkingu w pięknych górach, czekają nas także inne atrakcje. W zależności od wybranej przez nas oferty możemy zobaczyć rozmaite ciekawe miejsca. Skupimy się na atrakcjach, które możemy zobaczyć lub zwiedzić podczas podróży dwoma najpopularniejszymi trasami trekkingowymi w Himalajach.

Trasa prowadząca do bazy pod Mount Everestem

Decydując się na trekking w Himalajach w tym wariancie, będziemy mieli okazję zobaczyć piękne wioski zamieszkane przez buddyjski lud Szerpów. Dzięki temu na trasie zobaczymy wiele charakterystycznych dla buddyzmy elementów, takich jak na przykład kamienie z mantrami lub modlitewne chorągiewki. Będziemy także mieli okazji zobaczyć z bliska tubylców i ich niezwykłe, barwne stroje i ozdoby. Na trasie znajduje się także Namche Bazar, czyli najwyżej położona wioska zamieszkiwana przez Szarpów oraz wspaniały klasztor Tengboche. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam niesamowity widok na dwa ośmiotysięczniki – Mount Everest i Lhotse. W bazie wypadowej himalaistów będziemy mieli okazji zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do zdobycia Mount Everestu. Po zakończeniu wycieczki warto zwiedzić także sam Nepal. W okolicach jego stolicy – Katmandu – znajdują się ciekawe budynki, jak na przykład zespół świątyń Swayaymbunath. Dobrym pomysłem będzie także odwiedzenie placu Durbar, czyli centralnego miejsca w stolicy Nepalu. W jego okolicy znajdziemy pałac królewski, który był siedzibą władców nepalskich przez wiele lat.

Trasa do Annapurny

Annapurna to mierzący prawie 8100 metrów szczyt, który jest pierwszym ośmiotysięcznikiem zdobytym przez himalaistów (w roku 1950). Celu wycieczki oczywiście nie stanowi sam szczyt, lecz płaskowyż zwany Sanktuarium Annapurny. Z tego miejsca rozpościera się wspaniały widok na cały masyw. Jeżeli zdecydujemy się na trekking w Himalajach na tej właśnie trasie, dane nam będzie spotkać tubylców oraz zapoznać się z ich kulturą będącą mieszanką wpływów buddyjskich i hinduistycznych. Annapurna to rozległy masyw, na którego południowych stokach znajdziemy roślinność charakterystyczną dla tropikalnej dżungli. Z kolei na północy przywita nas chłodniejszy klimat podobny do tego, który występuje w Tybecie. To niesamowite miejsce jest celem pielgrzymek miejscowej ludności i z pewnością wielu pielgrzymów uda nam się spotkać po drodze. Jeśli zależy nam na kontakcie z tubylcami i obserwowaniu ich kultury oraz codziennego życia, powinniśmy się zdecydować na wybór tej trasy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby po zakończonym trekkingu wybrać się do Katmandu w celu zwiedzania tego wspaniałego miasta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>