Aconcagua: wyprawa na Kamiennego strażnika

Na blogu pojawiło się już dość sporo wpisów, wiele dotyczących Azji, kilka odnośnie Afryki czy naszej polskiej ziemi, nadszedł więc czas wyjść poza tworzące się schematy i opisać dość ciekawe możliwości jakie daje Ameryka Południowa. Oczywiście temat jest obszerny, gdyż teren ten obfituje w wiele podróżniczych atrakcji, dlatego wpis skupi się na jednej z nich, zawartej w tytule Aconcagua. Wyprawa na ten szczyt to świetny pomysł? Dlaczego?

Góra ma prawie 7000 metrów wysokości n.p.m. co samo w sobie jest dość imponujące, a jej monumentalność odczuć można już z wybrzeża Pacyficznego, czyli bez mała z odległości 100 kilometrów. Co ciekawe warunki panujące na szczycie są na tyle niezwykłe, że często uważa się ją za swego rodzaju aberrację. Tamtejszy mikroklimat często porównuje się do tego, jaki panuje w Himalajach.  Podkreśla to jeszcze wyjątkowość Kamiennego strażnika – bo tak nazywa się Aconcagua. Wyprawa na tę górę to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto lubi sięgać chmur, gdyż jest to najwyższy szczyt położony poza Azją. Co ciekawe nie uświadczymy tutaj zbyt wiele śniegu i lodu, przez co może być dość gładko zaatakowany przez osoby niezbyt doświadczone w trekkingu.  Mimo wszystko dobrze jest nawet przed taką eskapadą zahartować organizm by obyć się bez nieprzyjemnych niespodzianek.

aconcagua wyprawa

Oprócz szczytu istotne jest też otoczenie kulturowe i turystyczny klimat danej przestrzeni. I tutaj chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że Ameryka Południowa ma swój kuszący magnetyzm. Sama góra położona w Andach leży na terenie Argentyny, czyli państwa charakteryzującego się bardzo ciekawą kulturą. Co ciekawe w Aconcagua znajduje się trzecia najwyżej położona kamera na świecie. Wyprawa w tamte rejony to szansa na kontakt z niezwykłymi ludźmi i wyjątkowymi okolicznościami przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>