Warte zwiedzenia bogactwo kulturowe i naturalne Peru

Wielu z nas uwielbia podróżować, czy to palcem po mapie w poszukiwaniu ciekawych miejsc do odwiedzenia w przyszłości czy to rzeczywiście poruszając sie po wymarzonych miejscach w trakcie wyprawy. Każdy z nas stara się realizować swoje marzenia, a podróżowanie jest jednym z ciekawszych marzeń, które jest warte spełniania.

Też czasami lubię pomarzyć, pojeździć palcem po mapie i poplanować wymarzoną podróż. O ile najczęściej mój palec oscylował w okolicach Afryki i Europy to ostatnio coraz częściej ściąga mnie w stronę Ameryki Południowej, a dokładniej Peru.

Republika Peru znajduje sie na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej nad Oceanem Spokojnym. Jest trzecim co do wielkości państwem tego kontynentu. Stolicą jest Lima. Kraj ten jest celem podróży wielu podróżników przede wszystkim ze względu na bogactwo naturalne oraz wielką ilość zabytków. Przede wszystkim kraj można podzielić na regiony: Costa- wybrzeże, Sierra- góry, Selva- dżungla. Na terenie Peru znajduje się wiele pamiątek po cywilizacji Inków. Między innymi bardzo rozpoznawalne ruiny miasta Machu Picchu czy rysunki z Nazca.

Wyprawa do Peru jest marzeniem wielu, a dzięki tańszym lotom oraz wielu firmom organizującym takie wyprawy jest dużo łatwiej zorganizować taką wyprawę i nie wymaga ona od nas tak intensywnego planowania i przygotowywania. Z pewnością jest to kraj warty odwiedzenia. Bogata historia, ciekawe zabytki oraz klimat równikowy, dżungla, Andy oraz wielopokoleniowa kultura powodują, że jest to kraj egzeotyczny i bardzo ciekawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>