Korzyści płynące z podróży

Niektórzy z nas siedzą w swojej strefie komfortu marząc o nowych doświadczeniach, odkrywaniu nieznanego i przekraczaniu swoich limitów. Pojawiają się jednak lęki, racjonalizacje i „dobre” rady, które sprowadzić można do „nic nie zmieniaj, skoro nie jest źle, siedź w swojej bańce”. Tymczasem wędrówki i związane z nimi aktywności mogą być bardzo rozwijające.

Weźmy takie równanie trekking + Himalaje =…? wiele osób mogłoby je zakończyć za pomocą wyrażeń takich, jak przygoda życia. Bo tym właśnie są podróże. Pozwalają nauczyć się czegoś nowego, poznać nowych ludzi i kultury. Wzbogacają perspektywę, zostawiają miłe wspomnienia i umożliwiają zdobycie wiedzy. Mówiąc krótko: podróże kształcą.

A w dzisiejszych czasach nie trzeba łamać sobie głowy i samemu zastanawiać się jak zorganizować choćby wspomniany wyżej trekking. Himalaje to egzotyczny świat, który możemy zwiedzić korzystając z tego, że ktoś inny napracuje i naplanuje się w naszym imieniu (oczywiście pobierając za to swoją prowizję). Dla osób, które dopiero zaczynają podróżować, nie czują się w tym zaawansowane lub po prostu cenią wygodę, jest to bardzo kusząca opcja.

Tak naprawdę podróże mają tak wiele zalet, że nie sposób wymienić wszystkie jednym tchem. Nie dziwi więc, że coraz większa liczba Polaków zarzuca plecak i wychodzi z domu zdobywać świat. Na pewno pozwoli to im na doświadczenie wielu nowych przeżyć i nauczenie czegoś wartościowego. A dla wielu będzie zapewne bodźcem by poznać cudzy język czy rozsmakować się w egzotycznych kuchniach, których elementy później przemyci do swojego jadłospisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>