Trzy najpopularniejsze trasy na trekking-Himalaje

Jeszcze nie tak dawno temu trekking w Himalajach wydawał się czymś niemal nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika. Dziś taki wyjazd nie stanowi większego problemu, oczywiście o ile dysponujemy odpowiednim zapasem gotówki. Agencje turystyczno-trekkingowe oferują różnego typu wyprawy, które różnią się długością trwania i trasą trekkingu. Którą trasę wybrać na trekking?Himalaje oferują wiele atrakcyjnych widokowo szlaków. Wśród oferty firm zajmujących się wyjazdami w te rejony dominuje oferta trekkingu do bazy pod Everestem, do sanktuarium Annapurny i trekking pod K2.

trekking himalajeTrasa do bazy pod Everestem pozwala zobaczyć z bliska najwyższe szczyty Himalajów i podpatrzeć jak wygląda życie mieszkańców okolicznych wiosek – Szerpów. Po drodze mija się liczne pagody i buddyjskie świątynie. W bazie pod Everestem można poczuć prawdziwy zew przygody i porozmawiać z uczestnikami wypraw na najwyższą górę świata.

Alternatywnym wariantem jest trekking do Sanktuarium Annapurny, pierwszego ośmiotysięcznika zdobytego przez człowieka. Aby zobaczyć na własne oczy wierzchołek góry konieczne jest odbycie wielodniowej, pieszej wędrówki do miejsca zwanego Sanktuarium Annapurny. Jest to położony na wysokości 4000 m n.p.m. owalny płaskowyż, który otacza pierścień gór. Dla lokalnej społeczności Szerpów jest to miejsce święte, więc na trasie można napotkać wielu pielgrzymów.

trekking himalajeDla spragnionych wędrówek po górskich lodowcach najlepszą opcją jest trekking pod K2. To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych tras wysokogórskich na świecie! Po drodze można podziwiać wspaniałe widoki na pobliskie ośmiotysięczniki: Gasherbrum I, Gasherbrum II i Broad Peak oraz znane dobrze wszystkim himalaistom wyjątkowo trudne technicznie turnie Trango i piramidy szczytów Masherbrum. Trasa jest wyjątkowo urozmaicona, po drodze wyprawy pokonują rwące górskie rzeki i potoki, najdłuższy lodowiec górski na Ziemi zwany Baltoro oraz przełęcz Gondogoro. Maszeruje się z dala od ludzkich siedzib, dzięki czemu można bezpośrednio, w sposób niezakłócony obcować z przyrodą podziwiając surowy górski krajobraz.

Oprócz wymienionych wyżej propozycji w ofercie firm zajmujących się organizacją wypraw z pewnością znajdą się także inne trasy na trekking.Himalaje to bardzo zróżnicowane góry, więc każdy znajdzie tu coś na siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>